MČR mužů a žen na dráze 2018 28.-29.7.2018

Mistrovská Adéla Záhorová

(1 – 0 – 0 – 0 – 1 – 0 – 2 – 1)

Mistrovský titul získala letošní jihočeská atletická královna ADÉLA ZÁHOROVÁ (VS Tábor, trenér Jiří Couf). Táborská atletka na Kladně dominovala v dálkařské soutěži a potvrdila, že letos nemá mezi jihočeskými atlety konkurenci. Ziskem zlaté medaile rozšířila svoji letošní sbírku titulů na úctyhodné číslo 6. Přestože se na ní po úspěšném vystoupení na juniorském Mistrovství světa a fantastickém osobním rekordu na VC Tábora již projevovala únava, vzala posledním pokusem všem soupeřkám vítr z plachet a skočila 6.29.

V mužské dálkařském závodě se do finále probojoval dorostenec TOMÁŠ KRATOCHVÍL (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf). Skokem 6.93 se umístil na 8.místě.

LENKA PARDAMCOVÁ (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský) se rozhodně nenudila. Nejprve v sobotu běžela 5000 m – 18:48.36 (10.místo), v neděli si potom vytvořila nový osobní rekord na 3000 m př. 11:15.45 a obsadila výborné 7.místo.

MATYÁŠ JÁNSKÝ (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský) doběhl na 9.místě v běhu na 3000 m př. časem 9:36.05.

MATOUŠ BOUDNÝ (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) obsadil 13.místo na 100 m mužů, když při slabém protivětru vyrovnal svůj osobní rekord 11.10.

Z atletů, kteří nejsou v SCM, se opět skvěle dařilo táborské výškařské škole. ALENA PANOVSKÁ vybojovala 5.místo výkonem 1.77 a LADA DOLEŽALOVÁ 7.místo (1.71).

VELKÁ GRATULACE závodníkům a jejich trenérům!!!