Mistrovství světa juniorů 2018 10.-15.7.2018 Tampere

Mistrovství světa juniorů 2018 10.-15.7.2018 Tampere

Záhorová v dálce devátá na světě

Na juniorském světovém šampionátu jihočeskou atletiku zastupovali studenti českobudějovického sportovního gymnázia ADÉLA ZÁHOROVÁ a TOMÁŠ NĚMEJC.

 

ADÉLA ZÁHOROVÁ (VS Tábor, trenér Jiří Couf) obsadila v dálkařské soutěži výborné 9.místo. Do pátečního finále postupovala po výhře ve své kvalifikační skupině (celkově druhý nejlepší výkon kvalifikace dálkařek) fantastickým skokem 6.33. Ve finále se utkalo dvanáct nejlepších z obou kvalifikačních skupin. Táborská atletka po prvním proběhnutém pokusu, ve druhém skočila 6.00 a živila naději na postup do užšího finále. O možnost dalších tří pokusů a bojování o medaile ji připravila až posledním pokusem třetí série Číňanka Gong. Deváté místo ve světové konkurenci je skvělým úspěchem talentované dálkařky.

 

Sprinter TOMÁŠ NĚMEJC (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) cestoval na Mistrovství světa juniorů jako náhradník krátké štafety 4x100 m. Měl velkou šanci startovat i na 200 m. Vzhledem k výsledkům ostatních českých sprinterů z plánované dvoustovky i z případného zařazení do štafety 4x100 m sešlo. Naskytla se ale možnost startovat ve štafetě 4x400 m, ve které se představil jako finišman. Česká reprezentační štafeta ve složení Holub–Sadirov–Topfer–Němejc v prvním rozběhu dosáhla času 3:14.71 a umístila se na celkovém 17.místě. Pochvalu Tomáš zaslouží nejen za zvládnutí těžké role náhradníka, ale i za výkon ve dlouhé štafetě, kde byl, přestože není specialistou na čtyřstovku, rovnocenným partnerem svým kolegům ze štafety.

 

VELKÁ GRATULACE atletům i trenérům!!!

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                T.N.14.7.2018

   

®2016, Atletika SCM, Jihočeský kraj