Přebor Jihočeského a mistrovství Plzeňského kraje v hale 2018 27.1.2018

Skvělé sprinty Tomáše Němejce

Nové osobní rekordy, ale především výborné výkony sprintera TOMÁŠE NĚMEJCE (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) vévodily klání nejlepších jihočeských a plzeňských atletů. Již čas z rozběhu na 60 m (6.94) naznačil velkou formu. Ve finále tento výkon dokázal ještě o dvě setiny vylepšit na skvělých 6.92. Dvěstěmetrovou trať pak dokázal zdolat v čase 21.63 a v konkurenci nejrychlejších jihočeských a plzeňských sprinterů nenašel přemožitele.

Ani ADÉLA ZÁHOROVÁ (VS Tábor, trenér Jiří Couf) nevyšla nakrátko. Nejlepšího výkonu dosáhla na 60 m, také v osobním rekordu 7,62. V trojskoku skočila 12.25 a vítězný hattrick završila ve své dálce skokem 5.90.

Zato TOMÁŠOVI KRATOCHVÍLOVI (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) se závody příliš nepovedly. I on sice dokázal zvítězit. Vítězný skok měřil 6.87. Během soutěže si ale poranil stehenní sval a dále v soutěži již nepokračoval.

MAREK STRNAD (Nová Včelnice, trenér Marek Strnad) zvolil doplňkovou disciplínu 400 m, ve které obsadil 2.místo časem 51.67. Výborný výkon ale předvedl již v průběhu týdne na mezinárodním mítinku Czech Indoor Gala v Ostravě, když běžel 1500 m 4:00.97.

Většina vytrvalců tentokrát zvolila závod na 1500 m. Nejkvalitnější výkon na této trati dosáhl MATYÁŠ JÁNSKÝ (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský) 4:07.42. Dobrý výkon předvedl jeho o dva roky mladší tréninkový kolega ŠIMON ŘEHULA (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský), když stejnou disciplínu zvládl v čase 4:24.40. VERONIKA PIKLOVÁ (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský) sice obsadila stříbrnou pozici. Její výkon 5:08.08 ale zůstal za možnostmi této talentované běžkyně. KRISTÝNA DVOŘÁKOVÁ (Jindřichův Hradec, trenér Marek Strnad) si na osmisetmetrové trati mezi dorostenkami doběhla pro vítězství časem 2:20.52. Svoji rychlost potom ještě testovala na poloviční vzdálenosti, kde zaběhla 61.95.

ŠTĚPÁN SVOBODA (VS Tábor, trenér Roman Bém) překonal ve výškařském závodu laťku ve výšce 2.00 a obsadil druhé místo. Za svým nejlepším letošním výkonem zaostal pouhý jeden centimetr. Oproti tomu MATOUŠOVI BOUDNÉMU (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) se podařilo své letošní nejlepší časy o několik setin vylepšit. 60 m zvládl v čase 7.12 a 200 m 22.99.

DAVID TUPÝ (Bechyně, trenér Rudolf Blažek) obsadil 2x třetí místo. Nejprve ve své kategorii vrh koulí o hmotnosti 6 kg – 15.17 a poté i mužskou 7,26 kg – 13.59. Titul přeborníka získal MAREK MARVAN (VS Tábor, trenér Jiří Kadlec), když mezi dorostenci nenašel přemožitele a vrhl 5 kg koulí 13.31.