EYOF 2017 24.-29.7.2017 Györ

Všichni tři Jihočeši ve finále

Po juniorském ME měla jihočeská atletika zastoupení i na EYOF. Všichni tři Jihočeši získali pro Českou výpravu za finálová umístění body do hodnocení jednotlivých zemí. Kdyby jejich výkony byli ale na hranici osobních rekordů, mohli se pyšnit i medailovým umístěním.

Nejlepšího výsledku z jihočeských atletů dosáhla VERONIKA PIKLOVÁ (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský) na 2000 m př., která časem 7:18.09 obsadila šesté místo. Oba její mužští kolegové se shodně umístili na osmém místě. MAREK STRNAD (Nová Včelnice, trenér Marek Strnad) dosáhl v běhu na 1500 m času 4:11.50 a TOMÁŠ KRATOCHVÍL (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) ve skoku dalekém skočil 6.66, přičemž v kvalifikaci dolétl na 6.90. Oba tito atleti se navíc účastnili i štafetového závodu. České družstvo na 4x100 m ale do cíle nedoběhlo.

VELKÁ GRATULACE závodníkům a jejich trenérům!!!