MČR juniorů a dorostu dráha 2017 24.-25.6.2017

15 medailí pro Jihočechy

(3 – 6 – 6 – 4 – 3 – 3 – 4 – 1)

Vynikající výkony v Jablonci nad Nisou předvedli mladí atleti z Jižních Čech. VERONIKA PIKLOVÁ (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský) v sobotu nenašla přemožitelku na 1500 m př., které vyhrála časem 5:08.96. Druhý den, v neděli, nastoupila na dvojnásobnou trať, tentokrát bez překážek. I v této disciplíně si vytvořila nový osobák (10:33.93) a obsadila nepopulární čtvrté místo.

O další zlato se postarala studentka sportovního gymnázia v Českých Budějovicích ADÉLA ZÁHOROVÁ (VS Tábor, trenér Jiří Couf). Soutěž dálkařek vyhrála výkonem 6.20. Škoda, že foukal příliš silný vítr. Ale i s regulérní podporou větru skočila kvalitních 6.07. Výbornou formu potvrdila ziskem bronzu v trojskoku, ve kterém skočila 12.58. Příprava na sportovním gymnáziu ji svědčí.

JIŘÍ POLÁK (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) se zaměřil na vylepšení osobního rekordu na 200 m. Z tohoto důvodu nestartoval na krátkém sprintu. V sobotu v rámci rozcvičení absolvoval se svými oddílovými kolegy BOUDNÝM, BOSÁKEM a BÁRTOU štafetu 4x100 m.  Českobudějovickému kvartetu se v tomto závodě podařilo časem 42.12 vybojovat bronzové medaile. Druhý den sprinterský talent nenechal nikoho na pochybách a ve své parádní disciplíně zvítězil v novém osobním rekordu 21.34.

Výškař ŠTĚPÁN SVOBODA (VS Tábor, trenér Roman Bém) v napínavém závodě v novém osobním rekordu 2.06 vybojoval stříbrnou medaili. Stejný kov získal také oštěpař ANTONÍN ŠVARC (Strakonice, trenér Martin Plaček). Jeho výkon má hodnotu 65.92. DAVID TUPÝ (Bechyně, trenér Rudolf Blažek) si brousil zuby na limit na MS dorostu v Nairobi. Koule hmotnosti 5 kg dolétla z jeho ruky do vzdálenosti 17.60, o půl metrů méně, než potřeboval. I přesto se radoval ze druhého místa a z své první velké medaile. Výborné výkony potvrdil následující den 5.místem v disku (46.33). O poslední stříbrnou medaili se postaral MAREK STRNAD (Nová Včelnice, trenér Marek Strnad), který trať 1500 m zaběhl v čase 4:13.26.

LADA DOLEŽALOVÁ (VS Tábor, trenér Roman Bém) ve výšce juniorek skočila 1.69 a obsadila 3.místo. Stejné místo obsadil i dorostenec FILIP BÁRTA (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) na 100 m časem 10.85. Úspěšný byl i na dvojnásobné trati, na které si rovněž vytvořil nový osobák (rozběh 22.12, finále 22.13) a obsadil 5.místo.

ŠTĚPÁN BOSÁK (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) za vynikající čas 48.79 na 400 m bral bramborovou medaili. Toto nepopulární 4.místo také obsadila na 400 m př. juniorek MAGDALENA BURDOVÁ (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) – 63.45 a ANTONÍN MATĚJČEK (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský) v běhu na 800 m dorostenců 2:01.71 (rozběh 1:59.38)

Juniorská výškařka ALENA PANOVSKÁ (VS Tábor, trenérka Iva Straková) ve své hlavní disciplíně skočila 1.59. Bylo z toho osmé místo. Náladu si trochu vylepšila 6.místem v oštěpu 35.76.

Na desátých místech se ve výsledkových listinách objevil MATOUŠ BOUDNÝ (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) na 100 m dorostenců (11.19) i na 200 m (23.00).

Někteří z jihočeských atletů, kteří nejsou zařazeni do SCM, získali na MČR také medaile. Tu stříbrnou si na krk pověsil MATYÁŠ JÁNSKÝ (Sokol České Budějovice) na 2000 m př. za čas 6:25.39 a KLÁRA ŘEDINOVÁ (Sokol České Budějovice) ve stejné trati 7:18.96 (3000 m 7.místo 10:42.79). Ve stýplu ji úspěšně třetím místem doplnila LENKA PARDAMCOVÁ (Sokol České Budějovice) 7:21.67 (3000 m 6.místo 10:38.11). Bronzovou medaili získal rovněž JAKUB ŠKRLETA (VS Tábor) na 800 m časem 1:57.73 (rozběh 1:55.15).

HANA VÁCHOVÁ (VS Tábor) obsadila 5.místo ve výšce juniorek skokem 1.69. Na 6.místě se umístila půlkařka VERONIKA TVRZOVÁ (Sokol České Budějovice) 2:20.50 (rozběh 2:18.73). Sedmé místo mezi oštěpařkami obsadila ERIKA KOFROŇOVÁ (VS Tábor) 35.52 a sprinterka EVA KUNOVÁ (Sokol České Budějovice) 100 m (12.48) a 200 m (25.95).

VELKÁ GRATULACE všem úspěšným medailistům i jejich trenérům!!!