MČR mužů a žen dráha 2017 9.-11.6.2017

MČR mužů a žen dráha 2017 9.-11.6.2017

1 medaile a splněné limity na MEJ a MS do 17 let

(0 – 1 – 0 – 0 – 1 – 0 – 0 – 0)

Čtyři atleti reprezentovali SCM Jihočeský kraj na MČR mužů a žen v Třinci. V nabité konkurenci nejlepších českých atletů a atletek se mladí Jihočeši předvedli se vší parádou.

 

Ve skoku dalekém se skvěle předvedla ADÉLA ZÁHOROVÁ (VS Tábor, trenér Jiří Couf). Již prvním pokusem o jeden centimetr překonala šestimetrovou hranici a s přehledem postoupila mezi finalistky. V pátém pokusu svůj skok ještě o další centimetr vylepšila. Vynikající výkon korunovala v šesté sérii, ve které se dokázala zlepšit na vynikajících 6.15 a po zásluze vybojovala stříbrnou medaili. Tímto skokem táborská juniorka splnila B limit ČAS pro účast na MEJ.

 

Ve sprinterských disciplínách se představili oba talentovaní českobudějovičtí sprinteři. Již v sobotu v nejkratším sprintu skvěle konkurovali kompletní sprinterské české špičce. Lépe se dařilo dorostenci TOMÁŠOVI NĚMEJCOVI (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt), který stometrovou trať zaběhl v čase 10.92. O jednu setinu za ním zaostal junior JIŘÍ POLÁK (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt), pro kterého dosažených 10.93 znamenalo nový osobní rekord.

Závěr sobotního odpoledne patřil štafetám. Zde se v dresu juniorské reprezentační štafety oba sprinteři pokoušeli překonat čas 40.55 – limit ČAS pro účast na MEJ. Ani tentokrát se jim ale tento čas nepodařilo překonat, opět o malý kousek – 0.1 vteřiny.

V neděli oba sprinteři nastoupili ke své hlavní disciplíně, k dvoustovce. A předvedli parádní vystoupení. JIŘÍ POLÁK zaběhl 21.40. Tímto časem si vyrovnal osobní rekord a opět splnil A limit na MEJ. Do finále postupoval třetím nejrychlejším časem. Ve finále ho diváci ale pro zdravotní problémy nakonec neviděli. V televizi ale naopak mohli sledovat druhého jihočeského sprintera TOMÁŠE NĚMEJCE. Již v rozběhu běžel vynikající čas 21.45, který ve finále na skvělém 5. místě časem 21.49 potvrdil. Tyto časy znamenají nominaci na MEJ i MS dorostu. Nyní jen záleží na samotném sprinterovi, jak se rozhodne a jaké akci dá přednost.

 

Výškař ŠTĚPÁN SVOBODA (VS Tábor, trenér Roman Bém), věkem junior v napínavém souboji nakonec mezi nejlepšími muži obsadil 10. místo výkonem 1.97.

 

Také koulař DAVID TUPÝ (Bechyně, trenér Rudolf Blažek) bojuje o účast na MS dorostu. Tentokrát se účastnil vrhačských závodů v Táboře. Své náčiní poslal opět k metě 18 metrů. Tentokrát za ní zaostal 9 centimetrů. Splnění limitu (18.10) je ale nadosah.

 

Dálkař TOMÁŠ KRATOCHVÍL (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) má zase blízko k účasti na EYOF, kde mu k účasti chybí pouhý centimetr. V Táboře se 10.6.2017 představil na 2.kole KPD staršího žactva. Ve své druhé hlavní disciplíně výšce skočil 1.85 a hned se zařadil na první místo republikových tabulek. Rychlostní formu si potom vyzkoušel na 150 m, kde dosáhl kvalitních 17.50 a také na této trati se zařadil mezi republikovou špičku.

 

VELKÁ GRATULACE závodníkům a jejich trenérům!!!

                                                                                                                                                                                                                                                                                              T.N.12.6.2017

   

Pro přehrání klikněte na titulek videa

®2016, Atletika SCM, Jihočeský kraj