2.kolo 1.ligy mužů a žen 2017 3.6.2017 Stará Boleslav

2.kolo 1.ligy mužů a žen 2017 3.6.2017 Stará Boleslav

Marek Strnad splnil limit na EYOF, David Tupý na MS dorostu

2.kolo 1.ligy se konalo za tropického počasí v Houštce ve Staré Boleslavi a přineslo řadu vynikajících výkonů. Sprinter JIŘÍ POLÁK (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) opět na 200 m překonal limit na MEJ. Po maturitě zatím neběhá sice tak rychle, jak by si představoval, ale výkon 21.49 za mírného protivětru je hodně kvalitní. Za ním se na druhém místě vyvezl TOMÁŠ NĚMEJC (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt). Dosažený čas 21.72 je entry standard EA, který znamená, že v případě účasti reprezentační štafety 4x100 m, ve které je členem, může na MEJ na 200 m také startovat. Reprezentační štafetě k účasti na MEJ chybí 5 setin vteřiny. Další hodně kvalitní výkon dosáhla ADÉLA ZÁHOROVÁ (VS Tábor, trenér Jiří Couf) zlepšením osobního rekordu v dálce na 5.99. Talentovaná dálkařka měla poměrně nabitý týden, když během osmi dní absolvovala tři závody ve skoku dalekém a jeden v trojskoku. O další výborný výkon se postaral MAREK STRNAD (Nová Včelnice, trenér Marek Strnad), který zaběhl 1500 m v dalším osobním rekordu 4:02.91. Tento výkon je splněným limitem na EYOF. Na těchto významných závodech, pořádaných v maďarském Györu, ale v každé disciplíně může svoji zemi reprezentovat pouze jeden závodník. A talentovaný jihočeský vytrvalec je v tuto chvíli v České republice prozatím druhý.

 

Překážkářka MAGDALENA BURDOVÁ (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) opět absolvovala obě překážkářské tratě. Ve „svých“ dlouhých předvedla kvalitních 62.91 (na mítinku Praga Academica 64.15), krátké běžela za 16.95. Výškařka ALENA PANOVSKÁ (VS Tábor, trenérka Iva Straková) přeskočila 1.71, LADA DOLEŽALOVÁ (VS Tábor, trenér Roman Bém) tentokrát 1.68.

 

TOMÁŠ KRATOCHVÍL (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) skákal poprvé po zranění kotníku. Prozatím to ještě nebylo ono, skočil 6.39. Také ŠTĚPÁN BOSÁK (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) měl nedávno problémy s kotníkem. V současné době dohání tréninkové manko. Závody pojal jako kvalitní trénink, když absolvoval 200 m, 400 m a 4x400 m. Na čtvrtce zaběhl čas 49.82. ANTONÍN MATĚJČEK (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský) dosáhl na 800 m času 2:00.22. Lépe běžel v Turnově na Memoriálu Ludvíka Daňka 26.května, kdy zaběhl letošní nejlepší výkon 1:59.38.

 

ŠTĚPÁN SVOBODA (VS Tábor, trenér Roman Bém) se představil v Sušici na 2.kole 2.ligy. Ve skoku vysokém skočil 1.95.

 

Sprinteři JIŘÍ POLÁK (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) a TOMÁŠ NĚMEJC (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) se na začátku týdne představili na mítinku Praga Academica. Reprezentační štafeta se zde pokoušela o limit. Nepodařilo se, první předávka mezi Jírou a Hamplem ztroskotala. Chuť si spravili (přes nepovedený start obou atletů) na 100 m časy 10.97 a 10.95 ve prospěch mladšího ze dvojice.

 

Na závěr si nechám vynikající výkon DAVIDA TUPÉHO (Bechyně, trenér Rudolf Blažek). V Bechyni 2.června vrhl 18.10 a splnil limit B na dorostenecké MS. Pokud chce v keňské Nairobi startovat je nutné tento výkon pro nominaci ještě jednou zopakovat. O dva dny později mladý koulařský talent na KPD mužů a žen v Písku již opět závodil. Tentokrát ale s mužskou váhou vrhačských náčiní. Start v kouli, disku i oštěpu se mu hodil do přípravy na splnění tohoto cíle.

 

                                                                                                     T.N.4.6.2017

®2016, Atletika SCM, Jihočeský kraj