MČR žáků a žákyň hala 2017 4.-5.3.2017

3 mistrovské tituly pro Jihočechy

(3 – 0 – 0 – 1 – 0 – 2 – 0 – 1)

Jediný zařazený žák v našem SCM TOMÁŠ KRATOCHVÍL (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) potvrdil své kvality a z MČR žactva si přivezl dva mistrovské tituly. Ve skoku dalekém skočil 6.83, když čtyři jeho nejdelší skoky stačily na vítězství v soutěži. Ještě větší rozdíl od ostatních závodníků zaznamenal ve skoku vysokém, kdy druhý výškař v pořadí zaostal za vítězným českobudějovickým atletem o 20 cm. Dosažený výkon 1.96 je pro talenta z jihočeské metropole novým osobním rekordem.

Nečekaný, ale naprosto zasloužený titul Mistr ČR ve skoku o tyči získal DOMINIK GYSEL z Nové Včelnice. Na druhý pokus překonal laťku ve výšce 3.54. Jeho největší soupeři tuto výšku již neskočili, a tak bylo o vítězi rozhodnuto. Do této výšky měli totiž všichni tři medailisté naprosto stejný zápis absolvovaných skoků. V této disciplíně měla novovčelnická atletika dvojí zastoupení. DAVID HAŠEK svého staršího kolegu výborně doplnil a obsadil 6. místo skokem 2.94.

Další finálová umístění zaznamenali vytrvalci. PETR BAHENSKÝ ze Sokola České Budějovice v sobotu v běhu na 1500 m obsadil časem 4:35.24 osmou příčku, druhý den na dvojnásobné trati 3000 m vybojoval 4. místo výkonem 9:59.62. V běhu na 800 m KRISTÝNA DVOŘÁKOVÁ z Jindřichova Hradce vybojovala 6. místo v čase 2:23.26. Všechny tři dosažené výkony jsou pro mladé běžce novými osobními rekordy.

VELKÁ GRATULACE závodníkům a jejich trenérům!!!