MČR juniorů a dorostu hala 2017 18.-19.2.2017

9 medailí a překonaný rekord ČR navíc 9 finálových umístění – skvělá bilance pro jihočeské SCM

(2 – 5 – 2 – 1 – 2 – 2 – 2 – 2)

Ve výborném světle se předvedli atleti SCM Jihočeského kraje na halovém MČR juniorů a dorostu. Z atletické haly v Ostravě si přiváží celkem 9 medailí. Bonusem je překonání českého rekordu na 200 m juniorů o které se zasloužil sprinter JIŘÍ POLÁK. Závodník českobudějovického Sokola a svěřenec trenéra Tomáše Najbrta již v rozběhu časem 21.26 atakoval svůj loňský čas, kterým nahradil v rekordní listině výkon Pavla Masláka. Ve finále pak nenechal nikoho na pochybách, že loňský výsledek byla náhoda a po roce opět vylepšil český juniorský rekord na 21.18. Tímto výkonem je v současné době na 2. místě juniorských evropských tabulek.

O další zlato se postaral (také na 200 m) dorostenec TOMÁŠ NĚMEJC (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt). Již v sobotu naznačil dobrou formu zlepšením 60 m na čas 7.07, kterým obsadil nepopulární 4. místo. Druhý den zaskočil všechny své soupeře a šokoval rozběhovým časem 21.77, který dokázal zopakovat i ve finále a zaslouženě si odvezl mistrovský titul, navíc v čase, který je pouhých 0,15 vteřiny za dorosteneckým českým rekordem.

O stříbrné medaile se podělili ADÉLA ZÁHOROVÁ (VS Tábor, trenér Jiří Couf) v trojskoku juniorek kvalitním výkonem 12.29, ŠTĚPÁN BOSÁK (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) za vynikající čas 49.22 na 400 m juniorů a výškař ŠTĚPÁN SVOBODA (VS Tábor, trenér Roman Bém) za výborný výkon 2.05 mezi juniory. Pro všechny je dosažený výsledek i vylepšením stávajícího osobního rekordu. O další stříbra si svými výkony řekli mílař MAREK STRNAD (TJ Nová Včelnice, trenér Marek Strnad) na 1500 m – 4:11.49 a štafeta juniorů Sokola České Budějovice (MATOUŠ BOUDNÝ – ŠTĚPÁN BOSÁK – TOMÁŠ NĚMEJC – JIŘÍ POLÁK), která po tragických předávkách absolvovala trať 4x200 m v čase 1:29.24, přesně o půl vteřiny horším než je rekord ČR.

O bronzovou medaili se ve své doplňkové disciplíně 60 m postaral JIŘÍ POLÁK, který po klopýtnutí na startu se štěstím obsadil 3. místo časem 6.98, přičemž jeho rozběhový čas byl ještě o 0,06 vteřiny lepší. Elektrická časomíra se v rozběhu zastavila na vynikajících 6.92. Druhý bronz získala táborská ADÉLA ZÁHOROVÁ v dálce juniorek nejdelším pokusem v šesté sérii 5.81, na třetí místo ji ale stačil každý absolvovaný nepřešlápnutý pokus.

Pátou příčku obsadili dorostenci FILIP BÁRTA (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) na 60 m časem 7.10 a DAVID TUPÝ (Bechyně, trenér Rudolf Blažek) v kouli 15.66. Na šestých místech se ve výsledkových listinách objevili MATOUŠ BOUDNÝ (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) 60 m dorostenců 7.21 (rozběh 7.19) a LADA DOLEŽALOVÁ (VS Tábor, trenér Roman Bém) ve výšce juniorek 1.65. Sedmí byli ANTONÍN MATĚJČEK (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský) v běhu na 800 m dorostenců 2:03.00 (rozběh 2:02.12) a MAGDALENA BURDOVÁ (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) na 400 m juniorek 59.23. Na osmé příčce se usadili dorostenec MATOUŠ BOUDNÝ (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) 200 m 22.97 a juniorka ALENA PANOVSKÁ (VS Tábor, trenérka Iva Straková) výška 1.60. Smůlu měl ve sprintu na 200 m dorostenec FILIP BÁRTA (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt). Do finále postoupil třetím nejrychlejším časem 22.38. Finálový běh ale pro zranění svalu nemohl dokončit.

Z atletů, kteří nejsou zařazeni do SCM se ve výborném světle předvedla VERONIKA PIKLOVÁ (Sokol České Budějovice) v běhu na 3000 m dorostenek, když po odvážném výkonu vybojovala bronzovou medaili časem 10:41.39. Kousíček od medaile zůstal na 4. místě v běhu na 800 m juniorů JAKUB ŠKRDLETA (VS Tábor) časem 1:54.64. Na 1500 m dorostenců se dařilo MATYÁŠOVI JÁNSKÉMU (Sokol České Budějovice) umístěním na šesté příčce v čase 4:18.50. Další čtyři atletky vybojovaly osmé místo. Výškařka KATEŘINA ŽOHOVÁ (Čtyři Dvory České Budějovice) mezi dorostenkami skokem 1.65 a v juniorských kategoriích koulařka MICHAELA URBANOVÁ (Čéčova České Budějovice) 11.34, sprinterka EVA KUNOVÁ (Sokol České Budějovice) na 200 m 26.01 a mílařka LENKA PARDAMCOVÁ (Sokol České Budějovice) na 1500 m 4:59.27.

VELKÁ GRATULACE všem úspěšným medailistům i jejich trenérům!!!