Mezinárodní mítink Vídeň 2017 11.2.2017

Mezinárodní mítink Vídeň 2017 11.2.2017

 

Termín 10. – 12.2.2017 byl v atletické termínovce vyhrazen pro první halové MČR v roce 2017. Šlo o mistrovství ve vícebojích a v chůzi. Přestože na žádném z těchto závodů naše SCM nemělo své zástupce, tak talenti z jihu Čech nezaháleli. Šestice atletů SCM Jihočeský kraj vyjela na mezinárodní mítink do Vídně a využila poslední možnost otestovat svoji formu před vrcholem sezóny. Tím bude následující týden halové MČR juniorů a dorostu, na které v týdenních odstupech navazuje mistrovství dospělých a žactva.

 

Nejkvalitnější výkon z Jihočechů předvedl JIŘÍ POLÁK (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt). Dosažený čas 48.50 je vylepšením krajského rekordu mužů na 400 m a zaujímá druhé místo v republikových juniorských tabulkách. Také ŠTĚPÁN BOSÁK (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) si vytvořil nový osobní rekord. Výkonem 49.25 se v republikových tabulkách posunul na třetí místo, hned za svého tréninkového kolegu.

 

Sprinteři FILIP BÁRTA (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) a TOMÁŠ NĚMEJC (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) shodně atakovali svůj osobní rekord, když se k němu přiblížili na pouhou setinu. Lepšího času dosáhl prvně jmenovaný – 7.06 oproti 7.11 druhého sprintera. Také MATOUŠ BOUDNÝ (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) se na stejné trati 60 m činil. I on se přiblížil ke svému osobnímu rekordu na dostřel. Dosaženým časem 7.17 zaostal 3 setiny za svým nejlepším výkonem.

 

ANTONÍN MATĚJČEK (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský) tentokrát vynechal svoji nejlepší disciplínu 800 m a zvolil poloviční trať 400 m. Dosáhl času 52.12, kterým si vytvořil nový osobní rekord a ukázal, že i on je dobře rychlostně připraven.

                                                                                                                         

                                                                                                                                                                                                                                                   T.N.12.2.2017

Bárta, Němejc, Boudný, Bosák Š., Matějček

  

 

®2016, Atletika SCM, Jihočeský kraj