Přebor Prahy a Přebor Středočeského kraje v hale 2017 4. – 5.2.2017

Přebor Prahy a Přebor Středočeského kraje v hale 2017 4. – 5.2.2017

První únorový víkend byl další příležitostí pro atlety vytvořit si nové osobní rekordy. Atleti našeho SCM pokoušeli štěstí na dvou závodech v Praze. Většina zvolila Stromovku a kvalitně obsazené Přebory Prahy. Zde se  představili sprinteři z Českých Budějovic.

 

Stejně jako minulý týden ve Vídni, tak i z Prahy odjížděli se smíšenými pocity. Pro ŠTĚPÁNA BOSÁKA (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) je čas 22.40 na 200 m novým kvalitním osobním rekordem. Jeho mladší tréninkový kolega MATOUŠ BOUDNÝ (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) si odváží také osobní rekord a první čas v hale pod 23 vteřin. Na 200 m dosáhl času 22.92. Pro oba sprintery tyto výkony znamenají přední místa v republikových tabulkách.

 

Stabilní výkonnost si zachovává FILIP BÁRTA (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt), který běžel nejkratší sprint. Tentokrát se dostal na výborný čas 7.08, pouhé 0.03 od osobního rekordu. Také JIŘÍ POLÁK (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) na každých závodech atakuje nový osobní rekord a zároveň český rekord, kterého je od loňského února držitelem. Udržuje si stabilní výkonnost, kdy se všechny tři letošní výkony pohybují v jedné desetině. Tentokrát dosáhl času 21.49.

 

TOMÁŠ NĚMEJC (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) se z Prahy vracel velmi zklamaný. Již delší dobu cítí, že má velkou formu. Chybou pořadatelů vypadl ze startovní listiny. Po urgenci byl zařazen do nejméně výhodné třetí dráhy. A to přestože má letos nejrychlejší čas v republice. Nevýhodnost dráhy se nakonec projevila, když ve vysoké rychlosti upadl a svůj závod nedokončil.

 

ADÉLA ZÁHOROVÁ (VS Tábor, trenér Jiří Couf) zvolila kombinaci 60 m a dálku. Úspěšnější byla ve sprintu, když časem 7.83 zaostala pouhou setinu za svým osobním rekordem. Ve skoku do dálky tentokrát skočila 5.72.

 

Na Přeboru Středočeského kraje se ve výborném světle předvedl MAREK STRNAD (TJ Nová Včelnice, trenér Marek Strnad). V běhu na 800 m zvítězil v novém osobním rekordu 2:00.65 a přiblížil se již času, který bude začínat jedničkou.

                                                                                                                                                                                                                                                  T.N.5.2.2017

®2016, Atletika SCM, Jihočeský kraj