MČR juniorů a dorostu hala 2022 19.-20.2.2022 Ostrava

Zlato Tomáše Jelínka, Davida Jodla a Lurdes Gloria Manuel

(3 – 3 – 0 – 0 – 1 – 1 – 1 – 0)

Mezi Jihočechy máme další tři Mistry České republiky. TOMÁŠ JELÍNEK (Jindřichův Hradec, trenér Jiří Couf) ve výšce juniorů skočil 2.08. O jeho vítězství rozhodl úspěšný první pokus na této výšce, protože jeho největší soupeř Jiří Adamec laťku na této hodnotě překonal až na třetí pokus. DAVID JODL (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt) přišel – viděl – zvítězil. Tak můžeme popsat jeho účast v dálce juniorů. Prvním pokusem skočil 7.29, ve druhém dostal křeče a ze soutěže odstoupil. I přesto si ze závodu odvezl vítězství. LURDES GLORIA MANUEL (VS Tábor, trenérka Šárka Chládková) zaběhla skvělý čas na 400 m dorostenek již v rozběhu. Tento výkon (55.89) ale ve finále dokázala téměř o vteřinu vylepšit. Výsledkem byl fantastický čas 54.94. Všichni tři atleti si kromě nových osobních rekordů z Ostravy odváží i první místo v republikových tabulkách.

Dvakrát stříbrný byl PETR SVOBODA (VS Tábor, trenérka Tereza Brázdová). V dálce juniorů zaostal pouhé 2 cm za zlatým Davidem Jodlem, když skočil 7.27. V tyči se přenesl přes 4.62. Také on se radoval v obou disciplínách z nových osobních rekordů. Další stříbrnou medaili vybojovala v kouli dorostenek ŽANETA PIVCOVÁ (Jindřichův Hradec, trenér Jiří Kadlec). Aby medaili získala, musela si vyrovnat osobní rekord 14.23.

TEREZA BABICKÁ (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) nedávno prodělala covid. Nemoc na ní byla ještě znát. To byl důvod, proč skončila v dálce juniorek až na 5.místě výkonem 5.65. FILIP SVOBODA (Nová Včelnice, trenér Urs Gysel) v dálce dorostenců nepostoupil do finále a výkonem 6.29 obsadil 11.místo. Ještě více se trápil ve své hlavní disciplíně v tyči, kde nezaložil. LINDA MARUŠOVÁ (VS Tábor, trenérka Denisa Chládková) se představila ve dvou disciplínách. Lépe se jí dařilo na 60 m př., kde mezi dorostenkami obsadila výkonem 9.20 18.místo. Ve sprintu na 60 m skončila časem 8.01 jednadvacátá.

Závodníci mimo SCM:

Z atletů, kteří nejsou v SCM se nejvíce dařilo EMĚ ŠEFRÁNKOVÉ (Strakonice), která pouze o jedno místo nepostoupila do finálové pětky na 200 m dorostenek. Nový osobák 25.22 znamenal 6.místo. Tento výkon je i splněným limitem do SCM, do kterého bude Ema po halové sezóně zařazena.

Sedmé místo si vybojovala v běhu na 3000 m juniorek BARBARA KOSTKOVÁ (Sokol České Budějovice). Dosažený čas 11:08.03 je pro ni také novým osobním rekordem.