Anketa Nejlepší atleti Jihočeského kraje 2018 18.1.2019 Hotel Malý Pivovar

Anketa Nejlepší atleti Jihočeského kraje 2018 18.1.2019 Hotel Malý Pivovar

Královnou atletů v roce 2018 se stala Adéla Záhorová

V Hotelu Malý Pivovar v Českých Budějovicích vyhlásil Jihočeský krajský atletický svaz v pátek 18.ledna 2019 výsledky 17.ročníku ankety o jihočeského atlety roku.

 

Absolutně vyhrála ADÉLA ZÁHOROVÁ (VS Tábor, trenér Jiří Couf), devátá na mistrovství světa juniorek, mistryně ČR žen ve skoku dalekém a pětinásobná mistryně juniorek, nejlepší česká dálkařka sezóny (6.48). Získala 85 bodů.

 

Druhý je TOMÁŠ KRATOCHVÍL (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf), desátý na olympiádě mládeže v Buenos Aires , pátý na mistrovství Evropy dorostu, dorostenecký mistr republiky. Dosáhl 48 bodů.

 

Třetí je TEREZA BABICKÁ (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf), čtyřnásobná mistryně ČR žactva na překážkách a v sedmiboji, česká rekordmanka na 200 m překážek. Získala 36 bodů.

 

Na čtvrtém místě se umístil ROMAN BUDIL (Písek, trenér Roman Budil), čtvrtý v mistrovství ČR mužů absolutně i do 22 let, čtvrtý také v přespolním běhu mílařů. Dosáhl 21 bodů.

 

Páté místo patří TOMÁŠOVI NĚMEJCOVI (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt). Účastník mistrovství světa juniorů ve štafetě 4x400m a halový mistr ČR juniorů na 200 m a ve štafetě získal 17 bodů.

 

Vítězové jednotlivých kategorií:

Ženy Zdeňka Pražáková (VS Tábor), muži Roman Budil (Písek), juniorky Adéla Záhorová (VS Tábor), junioři Tomáš Němejc (Sokol České Budějovice), dorost Veronika Piklová a Tomáš Kratochvíl, starší žactvo Tereza Babická a David Jodl, mladší žactvo Lucie Bahenská (všichni Sokol České Budějovice) a Pavel Poslušný (Nová Včelnice), přípravky Nina Radová a Michal Rada (oba Sokol České Budějovice).

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         T.N.22.1.2019

®2016, Atletika SCM, Jihočeský kraj