SAP – SG 2019 8.1.2019 Ostrava

Kratochvíl i Němejc vítězně

Na českobudějovickém sportovním gymnáziu v letošním roce studuje pět atletů, kteří jsou členy SCM Jihočeský kraj. I letos se zúčastnili již tradičních zahajovacích halových závodů – Středoškolského atletického poháru sportovních gymnázií. Výborné tréninkové podmínky, které jim škola poskytuje, jim umožnilo předvést skvělé výkony.

TOMÁŠ KRATOCHVÍL (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf) ve skoku dalekém naznačil, že již brzo zapomeneme na jeho nejdelší skok, kterým před dvěma roky vytvořil národní žákovský rekord. Ve vyrovnané sérii i přes problémy s rozběhem vyrovnal tento výkon (7.24) a některými velkými nedošlapy ukázal, že hranice 7.50 je již na dosah. Po vítězství ve skoku dalekém obsadil ještě 2.místo na 60m př. – 8.21.

Podobně úspěšný byl na 60 m i 200 m TOMÁŠ NĚMEJC (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt), který si po vítězství na 60 m (7.02) další zlato připsal na 200 m ve vysoce hodnotném čase 21.81.

Na stupních vítězů se usadil také MATOUŠ BOUDNÝ (Sokol České Budějovice, trenér Tomáš Najbrt), který nejkratší sprint absolvoval za 7.20 (2.místo). Další umístění na bedně, tentokrát třetí příčku vybojoval na 3000 m časem 9:15.49 MATYÁŠ JÁNSKÝ (Sokol České Budějovice, trenér Petr Bahenský).

Dvě bramborové medaile získala TEREZA BABICKÁ (Sokol České Budějovice, trenér Jiří Couf). Nejprve v dálce 5.51 a potom i na 200 m 25.58. Na stejné sprinterské trati již zmiňovaný MATOUŠ BOUDNÝ obsadil časem 23.01 7.místo.